KONSOLIDACE              PŮJČEK A ÚVĚRŮ

10.02.2019

Co je KONSOLIDACE 

Konsolidace půjček neboli úvěrů (slovo konsolidace pochází z latinského con, dohromady, a solidus, pevný; konsolidace tedy znamená upevnění, ustálení či urovnání), též konsolidace půjček, označuje sloučení více půjček do jedné. Má-li klient více půjček, vyčerpaný limit kontokorentu, čerpanou kreditní úvěrovou kartu atd., je výhodné všechny tyto pohledávky "konsolidovat" do jedné, nové "zastřešující" půjčky (úvěru), ze které jsou tyto všechny pohledávky uhrazeny a klient tak dosáhne mnoha výhod. U jednoho úvěru jde o změnu jeho podmínek. Velmi často se konsolidace úvěrů používá pro snížení měsíčních splátek (za cenu prodloužení doby splácení). Konsolidaci nabízejí nejen klasické bankovní instituce, ale je ji možné sjednat také u některých nebankovních společností.

Jak vám pomůže konsolidace půjček?

  • zjednoduší a zlevní se spravování dluhů, protože už máte jen jednoho věřitele a jeden dluh

  • sloučením půjček ušetříte i spoustu vašeho času při jednání s věřiteli a péči o vaše dluhy

  • konsolidace jsou velmi variabilní: slučovat lze nejen úvěry a půjčky, ale i dluhy na kreditních kartách, kontokorenty i leasingy a hypotéky

  • naší přidanou hodnotou je to, že neoslovujeme jen banky, ale i nebankovní instituce - často dokážeme najít variantu sloučení půjček a snížení splátky i v případě, kdy vám vaše banka už nepůjčí

  • velkou výhodou je i to, že peníze poskytnuty v konsolidaci lze použít na splacení jakéhokoli dluhu či úvěru

  • mezi výhody snížení splátek konsolidací patří i to, že můžete získat další peníze navíc

Jak KONSOLIDACE funguje?

Pro snížení splátek se využívá tzv. konsolidace neboli sloučení několika úvěrů či půjček v jedinou. Menší půjčky jsou výrazně dražší než půjčky větší. Proto při sloučení půjček v jednu dochází i ke snížení celkové výše splátek. Současně se z více věřitelů stává věřitel jediný (banka ale i nebankovní instituce), který poskytne více prostředků a vyplatí ostatní. Výsledkem je, že klient má jen jednoho věřitele a jemu platí pouze jedinou výrazně nižší splátku.
Největším přínosem sloučení půjček je výsledek, kdy máte jeden úvěr, jednu splátku a jednoho věřitele. Při tom vždy dochází ke snížení splátky a to i o desítky procent. Důvodem je skutečnost, že všechny banky a ostatní věřitelé půjčují menší úvěry o hodně dráž (za vyšší úrok) než větší úvěry. 


Nebo vyplňte jednoduchý formulář, ozveme se v nejbližším možném termínu.