Pojištění domu nebo domácnosti se slevou až 1 000,-Kč

09.08.2017

            JAK ZÍSKAT SLEVU: 
POZOR SLEVA POUZE NA POJIŠTĚNÍ OD
 ČSOB a AXA pojišťovny

sleva 1: cena pojištění min 1 000,-Kč  = cobka500
sleva 2: cena pojištění min 3 000,-Kč = cobka1000

AXA

sleva 1: cena pojištění min 1 000,-Kč = axa500
sleva 2: cena pojištění min 3 000,-Kč = axa1000 

Proč je dobré mít pojištění domu a domácnosti?

Podle odborníků by ho měl mít každý, kdo nechce žít v nejistotě, že se i s rodinou ocitne v nepříjemné situaci. Nikdy totiž nevíme, co se může stát. Ať už je to požár, povodeň, silný vítr nebo vandalismus, to vše nám může způsobit nesnáze.

Pojištění domova online

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpodobně výrazně ušetříte nebo dostanete lepší pojistku za stejnou cenu.

Jak se liší pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu. Běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které určíte. Současně mohou být pojištěny i takzvané stavební součásti, kterými se rozumí například plovoucí podlaha, kuchyňská linka nebo obklady stěn a stropů. Do pojištění spadají obvykle i prostory mimo byt, například půda nebo sklep.

Pojištění nemovitosti zahrnuje stavbu jako takovou, tedy stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky apod. Spadne-li Vám při vichřici strom na dům a poškodí střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti. Pojištění nemovitosti může zahrnovat vedlejší stavby, do kterých se řadí plot, kůlna, zahradní domek nebo bazén.

Jste-li vlastníkem nemovitosti, ať už je to byt nebo dům, měli byste mít vždy sjednáno pojištění domácnosti a nemovitosti. Bydlíte-li v pronájmu a máte-li v něm své vybavení, zvažte pojištění domácnosti.

Co kryje pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti a nemovitosti kryje širokou škálu rizik. Nejčastější jsou škody způsobené krádeží, vloupáním, vandalismem a živelnými událostmi. Živelné události obsahují požár, výbuch, sesuv půdy, vichřici a mohou obsahovat povodeň. Pojištění proti povodním je specifické, neboť v některých případech ani není možné je sjednat, pokud se Váš byt nebo dům nachází v zóně častých povodní. Pro určení, zda lze Vaši nemovitost pojistit a pokud ano, za jakou cenu, používají pojišťovny povodňové mapy. Při pojištění proti riziku povodní proto doporučujeme vždy pečlivě zkontrolovat pojistné podmínky.

Další pojištění, které si v rámci pojištění domova můžete sjednat, zahrnují pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken nebo pojištění proti posprejování fasády.

Častým problémem bývá pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu při dešti. V mnoha případech toto pojištění není obsaženo ve standardní pojistce, přestože si to mnoho zákazníků pojišťoven myslí. Chcete-li mít jistotu, je nutné si zkontrolovat pojistné podmínky a v případě potřeby toto riziko připojistit.

S pojištěním domácnosti a nemovitosti můžete získat i pojištění odpovědnosti proti škodám z občanského života nejen pro Vás, ale i pro další členy domácnosti. Pojištění odpovědnosti Vás chrání proti škodám, které můžete způsobit svým jednáním druhým. Váš pes srazí nešťastnou náhodou cyklistu, který si zlomí nohu, nebo vytopíte sousedy pod Vámi.

Jak si sjednat pojištění domácnosti online

Pojištění domácnosti i nemovitosti si nyní můžete sjednat online, aniž byste museli někam chodit. Po vyplnění tří základních údajů o Vaší domácnosti nebo nemovitosti dostanete přehledně seřazené nabídky pojišťoven. V případě zájmu obdržíte smlouvu a veškerou dokumentaci na email. Smlouvu nemusíte podepisovat ani zasílat zpět. Akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tento způsob uzavírání smluv se nazývá uzavření smlouvy na dálku a upravuje jej občanský zákoník.

Limity pojistného plnění

Důležitým faktorem u každého pojištění je limit pojistného plnění. Tato částka udává maximální sumu, kterou Vám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Limit plnění je ve smlouvě stanoven pro každé pojistné riziko. Může být stanoven absolutní částkou nebo jako procento z hodnoty domácnosti nebo nemovitosti. Například peníze v domácnosti mohou mít limit plnění ve výši 10 tis. Kč, což znamená, že v případě vyhoření domácnosti dostanete maximálně 10 tis. Kč jako kompenzaci za zničené peníze.

Příkladem procentických limitů jsou například elektronické přístroje, u kterých může být limit pojistného plnění stanoven jako 15% pojistného hodnoty domácnosti.